ОФК Пирин с второ поражение

infomreja.bg, архив

Калиакра победи Пирин Благоевград с 2:0 в контролна среща, играна на комплекса "Пири" край Банско. Каварненци откриха резултата още в 22-та минута, когато Делян Андонов от въздуха прати топката в мрежата на "орлетата". Малко по-рано пък Велин Костов нацели дясната греда.

В 38-та минута Живко Гинев от Калиакра бе изгонен от главния рефер Драган Стойков с директен червен картон за много груб фаул. В 55-та минута Иван Райчев можеше да удвои резултата от дузпа, но ударът му бе спасен от стража на Пирин Филип Димитров. В 70-та минута Иван Александров оформи крайното 2:0 за Калиакра, след като се оказа най-съобразителен в наказателното поле.

За ОФК Пирин в игра се появи пропусналият първата контрола Андрей Стоев. Двубоят в Банско изгледаха спортните директори Петър Михтарски и Ивайло Андонов.