Наградиха баскетболистите в „Ученически игри 2017/2018“ в Благоевград

Снимки: Община Благоевград

Днес връчиха купи, медали и грамоти на най-добрите баскетболисти в „Ученически игри 2017/2018“.

Общо 42 отбора и над 500 ученици от всички 17 учебни заведения в Благоевград влязоха в надпреварата в поредното издание на турнира. Участниците бяха разделени на групи 5.-7. клас (момичета и момчета), 8.-10. клас и 11.-12. клас (девойки и юноши).

В категория момичета 5.-7. клас, първо място спечели VII СУ „Кузман Шапкарев“, второ място- III ОУ „Димитър Талев“, а трето място за VI СУ „Иван Вазов“. При момчетата, в същата група, учениците от II ОУ „Димитър Благоев“ грабнаха купата за първо място, възпитаниците от ПМГ „С.П. Корольов“- второ място, а третата позиция бе отредена за VI СУ „Иван Вазов“.

В групата 8.-10. клас и при девойките и при юношите класацията бе индентична. Първо място спечелиха ПМГ „С.П. Корольов“, второ място- ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“ и на трето място НХГ „Св. св. Кирил и Методий“.

Най-големите в състезанието, в групата на 11.-12. клас при девойките на първо място се класираха ПМГ „С. П. Корольов“, второто място бе отредено след оспорвана игра за ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“, а третото място - НХГ „Св. св. Кирил и Методий“. При юношите купата за първо място отиде при ПМГ „С. П. Корольов“, второ място - ЕГ „Акад. Людмил Стоянов“ и третото място за ПГИ „Иван Илиев“. Отборът на ПГСАГ „Васил Левски“ спечели купата за „Феърплей“, а учителят по физическо от ПГИ „Иван Илиев“ получи купата за „Най-добър треньор“.

„Ученически игри“ са основна изява в областта на ученическия спорт. Те създават условия за практикуване на спорт, сформиране и изява на училищни отбори чрез доброволно участие в организирани форми на спортно- състезателна дейност.