Над 250 студенти и преподаватели тичаха за здраве по повод 35 години ЮЗУ

снимки: infomreja.bg

При отлично време премина лекоатлетическият крос, организиран по повод 35-годишнината от основаването на ЮЗУ "Неофит Рилски". Повече от 250 ентусиасти участваха в маратона, а първите шестима в двата пола получиха награди.

При дамите разстоянието от 1800 метра най-бързо пробяга националната състезателка по ориентиране Лиляна Гоцева. Второкурсничката в университета е състезател на СКОБ "Младост" - Благоевград. Тя спечели и парична премия, осигурена от ръководството на университета. Втора остана Дафинка Колева, а трета, само на стотна от секундата, финишира Елена Георгиева. И двете са състезателки по биатлон. Челната шестица оформиха Стоянка Селимска, Светлана Джуджарова и Мария Христова.

При мъжете републиканският шампион на 800 метра за юноши старша възраст Николай Първанов бе без конкуренция. Втори остана Васил Чорбаджиев, а трети се нареди Иван Златев. И двамата тренират биатлон и са втори курс в катедра "Обществено здраве и спорт". Награди получиха още Лазар Кехайов, Хасан Тотев и Димитър Златков. Наградите връчиха деканът на факултет "Обществено здраве и спорт" д-р Стоян Иванов и президентът на БФ "Ориентиране" проф. Атанас Георгиев.

Кроса организира Студентският съвет на ЮЗУ "Неофит Рилски".