Момиче от Хаджидимово вкара гол за националния отбор по футбол

Евдокия Попадинова, която е родена в Хаджидимово, вкара гол за националния отбор на България за девойки до 17 години. Попадинова е състезателка на благоевградския клуб "Спортика" и е една от четирите футболистки на клуба, които бяха повикани за двете контроли с Азербейджан.

Късно снощи девойките ни до 17 години загубиха и втората си контрола срещу Азербайджан, играна в Габала. Този път домакините спечелиха с 4:2, а както и в първия двубой нашите момичета изпуснаха много положения.

Три от попаденията във вратата на лъвиците паднаха след индивидуални грешки. Азерките поведоха с 2:0 след голове на Нигар Джалили и Мая Данкадзе. В 43-та минута Евдокия Попадинова излезе сама срещу вратарката Гунай Исмаилова и намали на 1:2.

След почивката Мелис Сариалтин и Джала Мамадова покачиха на 4:1, преди в последните секунди на редовното време Лора Димитровa отблизо да оформи и крайния резултат на срещата в Габала.

За България и играха Вени Дона Сърбинска, Веселина Махлелиева и една от реализаторките Евдокия Попадинова.