Марек намери място в голямата четворка

снимка: bgvolleyball.com

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) стана последният четвърти известен полуфиналист в Суперлигата на България при мъжете.  Дупничани спечелиха четвъртфиналната си серия с Монтана (Монтана) с 2:0 победи, след като и като гости се поздравиха с успех – 3:1 (25:23, 25:27, 25:22, 25:19). Полуфинален съперник на Марек ще бъде отборът на Арда (Кърджали), а в другата двойка ще се срещнат Пирин Балканстрой (Разлог) и ЦСКА (София).

Първите два гейма бяха много равностойни и много интересни. Най-напред гостите се наложиха с минимален аванс, а после домакините изравниха за 1:1 гейма чак след 25-та точка след феноменална игра на своята блокада.

Дупничани постигнаха известно подобрение в играта си в третата част и, след като я спечелиха с 25:22, напълно обезвериха монтанчани.  Момчетата на Петър Дочев допуснаха много грешки в четвъртия гейм, което доведе до убедително 25:19 за Марек и полуфинал за волейболистите на Найден Найденов.

Топреализатори на мача станаха Дмитрий Бахов от Марек и Цанко Цанков от Монтана с по 18 точки.