Мачът между Реал и Партизан от Евролигата по баскетбол не завърши заради масов бой

Снимка: Eurohoops.net

Играч на мадридчани може да бъде наказан до четири години

Срещи от плейофния кръг в Евролигата по баскетбол за мъже:

4-Монако (Франция) - 5-Макаби Тел Авив (Израел) - 86:74

* Резултатът в серията е равен 1:1 победи.

3-Реал Мадрид (Испания) - 6-Партизан (Сърбия) - прекратен при 80:95 при оставащи 1:40 минути до края заради масови дисквалификации

* Партизан води с 2:0 победи в серията.

* Забележка: Играе се до три победи от пет мача.

Вторият мач между испанския Реал Мадрид и сръбския Партизан от плейофите в Евролигата по баскетбол бе прекратен 1:40 минути преди изтичане на редовното време, след като играчите на двата отбора участваха в масово сбиване в центъра на терена, което доведе до повсеместни дисквалификации, общо 21 на брой за двата състава.

По правилник и двата отбора трябва да имат поне по двама налични играчи, за да завършат мача, но всички, които са участвали в сбиването, както и всички, напуснали скамейките си, биват изгонени, което остави в невъзможност тимовете да доиграят мача.

Така Партизан, който водеше с 15 точки, бе обявен за победител и поведе с 2:0 успеха в серията. Сръбският тим е домакин в Белград на следващите два мача, като се нуждае от само още една победа, за да си осигури визи за Финалната четворка в Каунас.

Баскетболистите на старши треньора Желко Обрадович проведоха целия мач изключително зряло, поведоха още в самото начало и не позволиха на Реал да обърне играта в нито един момент, въпреки голямото напрежение и мощната подкрепа на публиката в "Уизинк Сентър". След първата четвърт "гробарите" водеха с 31:21 точки, на полувремето преднината им достигна 14 точки при 51:37, а Реал успя да съкрати само една точка преди заключителните 10 минути.

По-малко от две минути преди края при аванс от 15 точки за Партизан и практически решен мач Серхио Юл направи ненужно груб фаул срещу Кевин Пънтър в средата на игрището. Американецът веднага потърси саморазправа с гарда на домакините, което доведе до начало на мелето.

При него особено грубо действие извърши крилото на Реал Гершон Ябуселе. Французинът хвана през кръста Данте Екзъм и направи суплекс на австралийския гард на гостите. Екзъм остана на земята след падането и напусна терена с помощта на двама от съотборниците си след няколко минути.

По-късно днес трябва да станат ясни наказанията за всички, участвали в безредиците, като според сайта Eurohoops е възможно 27-годишният Ябуселе да получи наказание до 4 години спиране на състезателните права, макар това да изглежда малко вероятно. Остава въпросът с какви състезатели ще играят двата отбора в следващия мач, ако всички участници в мелето бъдат със спрени права за поне една среща.

За Партизан Екзъм бе най-резултатен в мача с 19 точки, 16 прибави Джеймс Нънали, а Зак Лидей вкара още 15. За Реал по 16 точки реализираха Руди Фернандес и Марио Хезоня, а Джанан Муса прибави 13.

В другия мач от снощи Монако изравни на 1:1 победи серията с Макаби Тел Авив след домакински успех с 86:74. Монегаските решиха мача в третата четвърт, която спечелиха с 25:13. Над всички за победителите бе Джордан Лойд с 33 точки, а за Макаби Уейд Болдуин отбеляза 17.