Любомир Атанасов от Симитли спечели два бронзови медала от държавното по лека атлетика

Снимка: Община Симитли

Любомир Атанасов от Симитли завоюва два бронзови медала от държавното първенство по лека атлетика.

Той остана трети в спринтовата дисциплина 60 метра. При юношите младша възраст на държавното по лека атлетика в зала Любо записа време от 7.22 секунди. На финала бе изпреварен от Антонио Иванов и Георги Вангелов.

Това е първи медал за симитличанина в спринтовата дистанция в тази възраст от държавен шампионат.

Любо финишира трети и в коронната си дисциплина 200 метра. Там той записа време 23. 34 секунди, като отново бе изпреварен от същите двама състезатели, които се оказаха по-бързи от него и на 60 метра.

Любомир е състезател на АК „Джордан“ – Благоевград. Роден е и живее в Симитли със семейството си.

Майката на Любо – Ангелина Атанасова, е ръководител екип в Центъра за настаняване от семеен тип за хора с физически увреждания в Симитли.