Литекс сломи Пирин (ГД) с два гола в края

снимки: сайт Литекс

Елитният Литекс победи третодивизионния Пирин (ГД) с 3:1 като домакин в първия осминанален мач от турнира за Купата на България между двата отбора .

Васил Божиков вкара в 35-ата минута, а Христо Кирев изравни за неврокопчани в 57-ата.

В 82-ата минута резервата Данило Асприля отново изведе ловчанлии напред.

Армандо Ваюши сложи точка на спора с гол от дузпа пет минути преди края.

Двубоят започна с очакван натиск на домакините.

В 8-та минута Страхил Попов стреля от пряксвободен удар, но топката мина опасно покрай лявата греда.

Малко след това Иван Горанов направи хубав пробив по левия фланг и нахлу в наказателното поле, но бе спрян, а съдията Мартин Стоименов не уважи претенциите за дузпа на оранжевите играчи.

В 17-та минута Десподов се отскубна отдясно и се разписа, но страничният съдия маркира засада.

В 27-та минута Кирил Десподов отново проби в своята зона и опита с прехвърлящ удар да се разпише, но топката мина над напречната греда.

В 35-та минута логичното се случи и Литекс поведе в резултата. След центриране от фаул на Ваюши, бранителят Божиков се извиси в наказателното поле и с глава вкара за 1-0.

Веднага след почивката ловчанлии бяха близо до отбелязване на нов гол.Никола Колев открадна топката и напредна сам срещу вратаря, но нацели десния страничен стълб.

В 57-та минута при една от редките си атаки гостите успяха да изравнят.

Лапантов проби отдясно и пусна прострелно към Кирев, който отблизо засече топката за 1-1.

Наставникът на Литекс Красимир Балъков засили нападателната мощ с колумбийците Джордан и Асприля.

В 67-та минута след пас на Асприля, Божиков отправи страхотно воле, профучало покрай вратата.

Две минути след това Страхил Попов центрира, но Джордан с глава стреля в аут.

После и Никола Колев опита обстрел от разстояние, но Янев не допусна изненада.

В 71-та минута след самостоятелен рейд Асприля стигна до непосредственна близост до вратата, но се засуети и не успя да отправи удар.

Последните десетина минути Литекс натика противника си в наказателното поле и реши нещата в своя полза.

В 82-та след разбъркване Данило Асприля се оказа най-съобразителен и от близо покачи.

3 минути след това ловчанлии получиха право да изпълнят дузпа, а от бялата точка Армандо Ваюши не сбърка и хладнокръвно вкара за 3-1.

Стартов състав Пирин (ГД): Костадин Янев, Иван Спахиев, Георги Самокишев, Борис Боянчев, Мурат Ибраим, Мариян Ловков, Алиш Кальонски, Румен Лапантов, Христо Кирев, Радослав Моллов, Благой Пасков.