Лагерът на младежите в Благоевград даде резултат

Чудесно начало направи българският тим на Европейското първенство за младежи, което започна днес в град Ранерс.  В среща от Група II Трикольорите изковаха чиста победа над домакина Дания.  Пред около 300 зрители в зала Скайлайн волейболистите на Мирослав Живков надиграха енигматичните скандинавци за 79 минути с 3:0 (25:23, 25:19, 25:21).

Нашите започнаха добре мача и поведоха в резултата с 6:3.  Домакините обаче се окопитиха бързо и още на техническото прекъсване вече имаха точка аванс.  С подкрепата на зрителите по трибуните датчаните задържаха инициативата и успяха да натрупат 4 точки аванс за 19:15.  Беше време Лъвчетата да реагират.  С разпределителя Георги Сеганов на сервис те постигнаха 7 поредни точки и обърнаха резултата до 22:19, за да затворят гейма при 25:23.

В началото на втората част двата отбора си размениха водачеството няколко пъти, преди нашите да дръпнат с 2 точки на техническото прекъсване.  Момчетата на Мирослав Живков намалиха до минимум грешките в своята игра и до второто техническо удвоиха аванса си до 4 точки.  Въпреки че датчаните взеха следващите три разигравания, нашите продължиха да доминират и след това, за да добавят още две точки към преднината си до края на гейма – 25:19.

Страхотната игра на Иван Иванов в нападение през първите два гейма бе подкрепена и от серия хубави негови сервиси, с която нашите обърнаха резултата от 10:12 до 14:12 и спряха да се лутат из дебрите на третия гейм.  Оттук нататък амбицираните момчета на американския треньор Фред Стърм вече нямаха с какво да се противопоставят на южноевропейския си противник.  Българите наложиха своето надмощие до края, а Иванов увенча отличната си игра в мача като заби мощно за крайното 25:21.

Българският диагонал бе най-резултатен за Трикольорите с общо 17 точки в мача.  Плеймейкърът Сеганов пък се отличи с 4 аса.  Топреализатор на срещата стана датският капитан Пийтър Троле Бонесен, който успя да се разпише 19 пъти.