Куба пак ни би на волейбол

И четвъртата контрола между младежките национални отбори на България и Куба по волейбол в Благоевград завърши с победа на гостите. Късно снощи в спортната зала на ЮЗУ "Неофит Рилски" те се наложиха над лъвчетата с 3:2 в зала ЮЗУ в

Мачът продължи 2 часа и 7 минути, а в отделните части резултатът бе 22:25, 25:23, 25:23, 25:21, 15:17.

В първия гейм нашите получиха предимство пред кубинците с малко по-добрата си игра на блокада.  В следващите две части обаче именно подобрената игра на този елемент помогна на момчетата от Карибите да излязат напред в резултата.  В четвъртия гейм и сервисът на гостите си каза като им донесе 3 аса и помогна за спечелването на мача.

Бе изигран допълнителен пети гейм, който бе много оспорван.  В него българските национали демонстрираха умения в изпълнението на начален удар.  Влезлият като резерва втори разпределител Георги Топалов заби 2 аса за общо 3 на отбора в тази последна част.  Подобреното нападение на домакините също помогна за спечелването на петия гейм.

Розалин Пенчев бе най-резултатен за Трикольорите със 17 точки.  Иван Иванов добави 14, а Станислав Величков – 13.

Младежите на България под ръководството на Мирослав Живков ще останат в Благоевград до 21 август, след което заминават за участие на Европейско първенство в Дания и Полша.