Община Сандански възобнови традицията и събра утвърдени имена на заслужили спортисти и деятели в областта на спорта на стилна церемония "Спортист на годината 2016 г.".
Кметът Кирил Котев откри събитието, като поздрави всички спортисти, които прославят града, и техните треньори. Атанас Стоянов, който бе гост на церемонията, пожела здраве и много успехи на всички спортни деятели.
Най-изявените спортисти и носители на медали от спортните клубове в община Сандански получиха плакети за високи спортни постижения.
За усилията, подкрепата и насърчаването към спорт треньорите Зоя Тодорова – СК „Васил Левски“, Божидар Граматиков – ПК „Сандански“, Васил Попов – Стрелкови клуб „Санел-Сандански“, Кирил Ханджийски – СК по ММА и борба „Би Реал“, Кирил Тилев – джудо, Костадин Чепандов – КИБИ „Спартак“ и Николай Вакареев – ПК „Вихрен“, бяха наградени с плакети „Треньор на годината“.
Напълно заслужено кметът Кирил Котев удостои с титлата Спортист за 2016 година на община Сандански тримата младежи – Венцислав Айдарски – плуване, Антон Ризов – спортна стрелба и Панчо Пасков – сабя, участвали в най-престижния спортен форум – Олимпийските игри.
Младите надежди изразиха своята благодарност към кмета на община Сандански за проявената оценка и подкрепа на спорта.
СПИСЪК НА МЕДАЛИСТИТЕ ОТ СПОРТНИТЕ КЛУБОВЕ ЗА 2016 Г.
ШОТОКАН КАРАТЕ
1. Атина Георгиева Трендафилова – шотокан карате
2. Димитър Димитров Стоянов – шотокан карате
3. Лидия Маринова Златкова – шотокан карате
ДЖУДО
4. Антония Георгиева Тренкова – джудо
5. Ванеса Емилова Алендарова – джудо
ПК „САНДАНСКИ“
6. Атанас Аврамов – плуване ПК „Сандански“
7. Валентина Бухова- плуване ПК „Сандански“
8. Йордан Янчев – плуване ПК „Сандански“
9. Мария Митова – плуване ПК „Сандански“
10. Мартин Митов – плуване ПК „Сандански“
11. Христо Наков – плуване ПК „Сандански“
ПК „ВИХРЕН“
12. Ангел Айков – плуване ПК „Вихрен“
13. Венцислав Айдарски – плуване ПК „Вихрен“
14. Димитър Атанасов – плуване ПК „Вихрен“
15. Любомир Алексиев – плуване ПК „Вихрен“
16. Михаил Кръстев – плуване ПК „Вихрен“
БОРБА
17. Благовест Илианов Тропчев – борба
18. Божидар Светославов Джоров – борба
19. Йоан Василев Карамфилков – борба
20. Кирил Руменов Ханджиийски – борба
21. Слави Руменов Стаменов-борба
ММА
22. Андрей Орлинов Андреев – ММА
23. Атанас Кръстанов Свисов – ММА
24. Даниел Сашев Емилов – ММА
25. Илиян Илиев – ММА
26. Митко Найденов – ММА
27. Митко Ямболиев – ММА
28. Михаил Емилов Златков – ММА
29. Михаил Рангелов – ММА
СПОРТНА СТРЕЛБА
30. Десислава Симова – Спортна стрелба
31. Ирена Бъчварова – Спортна стрелба
32. Йоана Филатова – Спортна стрелба
33. Мария Кукучева – Спортна стрелба
34. Светла Кукучева – Спортна стрелба