Кюстендилският пилот Васил Тодоров е на трето място на планинско изкачване в Македония

Снимки: Личен архив

Отлично представяне на планинско изкачване „Водно“ в Македония направи кюстендилският пилот Васил Тодоров.

Автомобилният състезател, който от няколко години се състезава за СК „Диамо“ - Благоевград, направи страхотно представяне по 3, 300 километровото трасе в туристическата местност „Водно“, намираща се в непосредствена близост до град Скопие.

На надпреварата, която е кръг от CEZ (Централна Европейска зона) и кръг от Македонския шампионат, Васил Тодоров стартира с автомобила си от години - Opel Astra, и в силна конкуренция завърши на трето място в Е1 2000, а в генералното класиране завоюва четвъртата позиция.

Първото място спечели Игор Стефановски със своя Hyunday I30N TCR, а на втора позиция остана Димитрий Кимовски с Honda Civic Type R.

За съжаление другият българин Косю Йорданов от отбора на Green Fox Motorsport, който се представи отлично в тренировъчните маншове с 2-ро време в генералното класиране, претърпя инцидент и загуби натрупаната преднина.

В 37-мото международно Планинско изкачване „Водно“ стартираха 45 пилота, от които 38 стигнаха до финал.