Кюстендилски полицаи се върнаха с 3 златни медала от европейското в Банско

снимка: ОД МВР - Кюстендил

Кюстендилският отбор се завърна от състезанието с 3 златни медала – 2 първи места на слалом и на гигантски слалом спечели Ивайло Василев, Лъчезар Костадинов спечели златния медал на биатлона.

Отборът на ОДМВР – Кюстендил бе в състав: Ивайло Василев, Таньо Кюркчийски, Лъчезар Костадинов, Любомир Любенов,  Ралица Миткова, Ивайла Илчева, Върбан Тодоров.

В Банско се състезаваха 58 мъже и 19 жени в алпийските дисциплини и в биатлона 24 мъже и 13 жени. Таньо Кюркчийски е на 4-то място на слалома, а Ивайла Илчева – на 11 в биатлона.

Състезателният сезон продължава с Европейското състезание по ски алпийски дисциплини за служители на МВР от 16 до 22 март в Швейцария.

Традиционният победител в ски-състезанията за служители на МВР Ивайло Василев е член и на българския отбор, който продължава надпреварата.