Кюстендилски каратеки с медали от Националната купа в Добрич

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Петима състезатели от клуб „Шурикен” участваха на турнир в Добрич - Мемориал Сенсей Ивелин Керанов /Национална купа/ за старша възраст, девойки и младежи. Възпитаниците на старши треньора Емил Димитров се окичиха с медали. Във възрастова група 14-16 г. - Джулия Сотирова се класира на 1-во място в дисциплината „кумите” в категория до 53кг.

Христиана Иванова е със сребърен медал на „кумите” в кат. до 47 кг, а Кристина Пейчева /+57 кг/ и Васил Ангелов /до 63 кг/ са трети.

Джесика Кумитска завоюва още едно отличие за кюстендилския клуб, след като стана първа на „кумите” в кат. до 53 кг, във възрастова група 16-18 г.

Шампиони от Националната купа по карате в Добрич станаха и двама каратеки от клуб „Дарис”. Антония Станкова потвърди добрата си форма и нямаше конкуренция в категория + 59 кг при девойките на 16-17 години.

Златен медалист стана и Николай Христов при младежите в кат. до 68 кг. Третият състезател на клуб „Дарис” - Марко Станоевич се окичи с бронзов медал в кат. до 63 кг при юношите старша възраст.

„И тримата играха по 3 срещи. Марко направи една грешка и може да се каже, че не спечели бронз, а загуби златото”, коментира старши треньорът Борислав Иванов.

Антония Станкова и Марко Станоевич ще участват на Световното първенство в Малайзия от 14-16 октомври. Двамата пътуват за Азия в понеделник.