Карате Клуб "Петромакс" шампиони в град Добрич

снимка: Ани Антонова

ОТ РУБРИКАТА "СТАНИ АВТОР"

На 1 октомври в Спортна Зала „Добротица” - град Добрич, се проведе Национална Купа по карате - „Мемориал Ивелин Керанов” за старша възраст, девойки и младежи. Купата е част от редовния спортно-състезателен календар на Българската Национална Федерация по Карате (БНФК), която бе и организатор на събитието. Участие взеха 14 карате клуба от страната, с общо над 80 състезатели. Каратеките от плевенския Карате Клуб ”Петромакс” извоюваха 4 злата, 5 сребра и 3 бронза, които ги класираха на първо място по медали в крайното комплексно класиране на състезанието. В челната тройка след „Петромакс” се наредиха КК „Алеко” и КК „Никон”, а домакините на купата - Карате Клуб „Самурай” станаха 4-ти.

Класиранията на каратеките: Старша възраст, при дисциплина кумите индивидуално отлично представяне направиха Никола Гроздев и Вилислав Якимов. След атрактивния клубен финал, Никола стана шампион, а Вилислав вицешампион на категория до 63 кг. С вицешампионска титла в категория до 57кг се прибра и Ивайло Киров. В същата дисциплина, но в категория до 52кг. на пето място се класира Евгени Михайлов – възпитаник на Спортно Училище „Георги Бенковски” гр. Плевен.

При девойките, дисциплина кумите индивидуално, в категория над 54 кг. вицешампионската титла грабна Магдалена Иванова, а с бронзов медал се окачи Елиза Гешева. В категория до 54 кг. с бронз се окачи Никол Христова, а на 4то място се класира Габриела Иванова. При младежите - дисциплина кумите индивидуално – шампион на категория до 48 кг. стана Тина Теофилова, а съотборничката й Десислава Найденова извоюва вицешампионската титла в кетгория до 53 кг. В категория до 76 кг. с бронзов медал се окачи Волен Василев, а при момичетата в категория до 59 кг. на 4то място се класира Александра Митева.

При дисциплина ката индивидуално - шампион стана Тина Теофилова, а вицешампион Александра Митева. Отбора на КК „Петромакс”, в състав от Магдалена Иванова, Александра Митева и Тина Теофилова, грабна и шампионската купа за дисциплина ката отборно жени. Въпреки, че са доволни от представянето си (и от пълната торба с купи и медали) каратеките на „Петромакс” и техния семпай – Десислава Лачовска, не могат да си позволят да се отпуснат.

Тренировките в зала „Спартак” продължават – каратеките се готвят за идното състезание в град Хасково - началото на месец Ноември, а този понеделник Тина Теофилова заминава за Световното Първенство по карате в Малайзия.