Камило Плачи аплодира Пирин Хайстер

Селекционерът на националния отбор по волейбол Камило Плачи бе зрител на мача от Висшата лига Пирин Хайстер – Миньор Перник.

Италианецът изгледа поредната домакинска победа на детелините, този път с 3:1, в компанията на кмета на града Атанас Камбитов.

Плачи бе на еднодневна визита в областния център, като освен мача видя и тренировка на децата от школата.

Домакините започнаха трудно мача и бяха на прага да загубят първия гейм. Те обаче спасиха четири геймбола и от 20:24, обърнаха нещата за 27:25 в първия гейм.

Това начало даде криле на детелините и те спечелиха втория гейм убедително с 25:20. Перничани, обаче се съвзеха в трета част и намалиха резултата след 25:21 точки. Всичко си дойде на мястото в четвъртия гейм, в който домакините играха по напористо и спечелиха 25:19, а с това и мача с 3:1 гейм.

Успехът изкачи Пирин Хайстер на трето място във временното класиране с актив от 12 точки, а лидер е отборът на Добруджа с пълен актив от15 точки.

Камило Плачи заяви, че е двата отбора са направили добър мач и похвали домакините за напористата им игра огромното желание за победа.