Юношите на "Пирин" с три от три в Елитната група

Снимки: ОФК "Пирин"

Юношите старша възраст на ОФК "Пирин" Благоевград спечелиха трета поредна победа в първенството на Елитната група до 19 години. Момчетата на старши треньора Йордан Боздански продължиха успешната си серия, този път с трудна победа над "Локомотив" Пловдив с 1:0.

На терена в село Рилци младите "орлета" изиграха много силно първо полувреме, но реализираха попадение едва след почивката. През първите 45 минути с гола се разминаха Янислав Тусонджиев и Георги Григоров, а най-активният футболист в предни позиции Петър Христов уцели страничната греда.

След паузата домакините отново натиснаха и логично стигнаха до гол. В 61-та минута след изпълнение на ъглов удар Георги Григоров се извиси и с глава прати топката във вратата на "Локомотив" за 1:0. Коженото кълбо се удари в напречната греда и тупна зад голлинията, за да направи попадението по-впечатляващо.

Гостите се активизираха в последните 15 минути от мача, за да стигнат поне до равенството, но пред тях, като бетонна стена бе вратарят на "Пирин" Петър Попов. Младокът отрази всичко което можеше да се спаси в този мач.

Пловдивчани бяха амбицирани да запишат първа победа срещу "орлетата", след като в рамките на три месеца двата отбора се срещнаха три пъти, но положителната серия за "Пирин" продължи и на терена в Рилци. Те играха възлов двубой за оставане в групата, през миналия сезон, а преди три седмици играха и контрола в Банско.

Момчетата от Пловдив бяха наблюдавани зорко от президента на клуба Христо Крушарски, новия директор Чавдар Цветков и шефа на ДЮШ Петър Пашев. Освен това на трибуната бе и селекционерът на националния отбор до 19 години Ангел Стойков. Бургаският специалист наблюдаваше изявите на футболистите от двата отбора и със сигурност остана доволен от видяното.

Дебют като дежурен делегат направи доскорошният главен съдия Георги Игнатов. Той даде висока оценка на младата съдийска бригада, начело с рефера Ивайло Младенов от Дупница. След този трети кръг "Пирин" дели първото място с "Ботев" Пловдив, като двата тима имат по 9 точки, но пловдивчани са с по- добра голова разлика.

В следващия кръг "орлетата" гостуват на "Ботев" Враца.

ПИРИН – Петър Попов, Антонио Кирилов, Дейвид Тупалов, Георги Григоров, Васил Папукчиев, Методи Стефанов, Христо Младенов, Иван Иванов, Марио Топузов, Янислав Тусонджиев, Петър Христов/Слави Калчунков, Емилиян Христов, Александър Костадинов, Мартин Бояджиев