Исторически успех на старшата на „Велбъжд”

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Юношите старша възраст на „Велбъжд” постигнаха исторически успех, като си спечелиха място в Елитната юношеска група до 19 години. Кюстендилският тим, воден от треньора Анатоли Бачовски, победи с 3:1 „Локомотив” /Пловдив/. Срещата се игра на наеутрален терен - на стадиона в столичния кв. „Обеля”. Близо 300 фенове от Кюстендил подкрепиха играта на юношите.

Александър Димитров вкара майсторски за 1:0 през първото полувреме, последва червен картон за футболист от „Локомотив”, след поредна провокация срещу феърплея в мача. Пловдивчани обаче стигнаха до равенство с човек по-малко на терена.

През втората част Калин Стоянов се разписа за 2:1, а Николай Йорданов реши крайния изход от двубоя с попадение за 3:1.

„Играч на мача е Виктор Анастасов, който бе с класа над всички. Головете се дължат на неговата добра игра”, заяви Анатоли Бачовски. Той поздрави за успеха момчетата, които са дали всичко от себе си, преодоляли са напрежението и не са се поддали на провокациите на съперника.

„Велбъжд”: Цветелин Крумов, Даниел Боянов, Жорж Георгиев, Любиша Манолчов, Александър Георгиев, Милен Христов, Анатоли Иванов, Атанас Пенков, Александър Димитров, Виктор Анастасов, Калин Стоянов /Павел Иванов, Костадин Куков, Николай Йорданов, Мартин Мицов/.