Инфарктен мач на „Бузлуджа” у дома

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Дебютантът в първенството на зона „Струма” – отборът на „Бузлуджа” победи с 3:2 „Струмска слава” /Радомир/ на стадион „Странджата”. Голмайсторът на домакините Цветелин Якимов зарадва съотборниците си и треньорът Николай Николов със сърцатата си игра и двата решаващи гола.

В 26-та минута гостите откриха резултата, след груба грешка на вратаря Явор Ганчев – 0:1. В 31-та минута Цветелин Якимов удари страничната греда. През първата част футболистите на „Бузлуджа” организираха няколко атаки, но Анатоли Славчев и Якимов пропуснаха да се разпишат. След почивката /53 мин./ във вратата на домакините падна още един гол, реализиран от фаул – 0:2. Възпитаниците на Николай Николов разгърнаха играта си и това даде резултат. В 57-та минута Анатоли Славчев намали на 1:2, след грешка на защитата. В последните 20 минути от срещата гостите получиха два бързи гола от Цветелин Янкулов. В 73-та минута успя да изравни резултата за 2:2, а в 78-та минута вкара победното попадение – 3:2.

Състав: Кристиян Георгиев, Алекс Здравков, Владислав Георгиев, Борислав Георгиев, Милен Христов, Кристиан Николов-кап., Даниел Пенев, Анатоли Славчев, Алекс Петров, Денис Иванов, Цветелин Якимов и смените – Алекс Владимиров, Ангел Иванов, Кристиян Точев. Главен съдия: Златко Хаджийски с асистенти Емил Манасиев и Велизар Чавдаров.

В следващия 2-ри кръг „Бузлуджа” гостува на 8-ми септември на ОФК „Пирин” /Благоевград/.