И без ректора връчиха “Купата на ректора”

Доц. д-р Борислав Юруков, снимка: infomreja.bg, архив

В спортната зала на ЮЗУ приключи третото издание на турнира по минифутбол за купата на ректора. Дори и в отсъствието на ръководителя на учебното заведение отборите успяха да излъчат победител, а организаторите да връчат наградите.

В турнира участваха над 450 студенти от 38 отбора във всички факултети. След двуседмичната надпревара до финала за купата достигнаха два отбора от Факултета по педагогика. Второкурсниците от специалност "Педагогика на обучението по физическо възпитание" спечелиха с 1:0 и заслужиха купата на ректора.

Единственото попадение отбеляза Димитър Христов с уникален гол от своята врата, който свари неподготвен колегата си. Христов спечели и приза за най- добър вратар, а голмайстор на турнира с 12 гола е Георги Славков.

Със сребърните медали трябваше да се задоволят първокурсниците от специалност "Педагогика на обучението по физическо възпитание", а с бронза остана трети отбор от Факултета по педагогика.

Наградите връчиха заместник-ректорът доц. Борислав Юруков и проф. Васил Жечев.