Груби грешки на Веско Ганев лишиха Банско от една точка

infomreja.bg, архив

Отборът на Раковски записа трета победа в "Б" група. В двубой от петия кръг тимът на Иван Танчовски се наложи с 3:1 над гостуващия Банско.

С победата новакът в групата събира вече 10 точки и дели третото място заедно с отбора на Светкавица. Раковски излезе напред в 30-та минута. Георги Стоянов с тупалка от 30 метра откри резултата.

В 36-та минута банскалии изравниха. Слаев се разписа с хубава атака отляво. Футболистите на Банско комбинираха и намериха Слаев, който с техничен удар прати топката в мрежата на Стойчев. В 53-та минута Иван Димов се разписа за 2:1 след неубедителна изява на вратаря на Ганев.

В 75-та минута Филип Чипчев оформи крайното 3:1, след като отново Ганев не се намеси на ниво. След центриране от фаул Ганев изби, но право в Чипчев, който се разписа само 12 секунди след като се появи в игра.

Банско е на осмо място във временното класиране с 6 точки.