Глътка въздух за Пирин в инфарктен мач

Снимка: ОФК "Пирин"

ОФК "Пирин" взе инфарктни три точки във важното гостуване на ОФК "Несебър" край морето. Орлетата два пъти изоставаха в резултата, но показаха характер и мъжество, стигайки до трите точки.

Благоевградчани започнаха мача по-добре, като Златинов и Петров стреляха на два пъти от разстояние. При първата си по-опасна атака, домакините стигнаха до гол на Цачев, след групова грешка в отбрана.

Хубава триходова комбинация в края на полувремето доведе до ефектен гол на Златинов и равенство в резулата.

След почивката зелените заиграха по-внимателно, но въпреки това инкасираха още едно попадение, отново плод на колективна грешка.

В апогея на нервния мач орлетата показаха мъжество и обърнаха мача. Благов асистира отлично на Михайлов, който мушна топката покрай вратаря на домакините 12 мин. преди края.

След още 7 минути Бастунов изведе с глава Хуан Пабло, като последният не сгреши давайки трите точки на Пирин.

В следващия мач Пирин домакинства на Локомотив Горна Оряховица. Двубоят е в четвъртък от 19:00 часа.