Георги Йосифов втори на купа „България”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Най-малкият член на семейството ориентировачи от Кюстендил - Йосифови, успя да се пребори за сребърното отличие на международното състезание за купа „България”. На трудните трасета край морския курорт Приморско /с. Писменово/ в тридневното състезание при 12-годишните Георги Йосифов последва успехите на батковците си Емил и Борис.

При голяма конкренция кюстендилският ориентировач победи с 1 секунда третия в класирането. Това беше повторение на миналогодишния финал на същото състезание. На тържествена церемония Българска федерация по ориентиране награди и призьорите в класирането „10-те най-добри” за 2010 г., където Георги Йосифов получи плакет за 3-то място.

В Националната купа „България” Илияна Бургова при 45-годишните зае 3-то място в крайното класиране, Марио Димитров е 6-ти /45 г./ и Георги Бургов - 6-ти при 40 г.