Футболистите на ЮЗУ загубиха спечелен мач

Отборът по футбол на ЮЗУ “Неофит Рилски” регистрира втора загуба за сезона в столичното студентско първенство. Възпитаниците на селекционера д-р Валери Цветков загубиха спечелен мач срещу Технически университет - София с 1:2.

Благоевградчани поведоха с дежурен гол на Димитър Парасков на терена на хотелски комплекс “Царско село” в столицата. Груба грешка в отбраната на гостите възстанови равенството след почивката. В последната минута “техничарите” вкараха победния гол, при удар с глава след изпълнение на корнер.

В този мач липсваха Венцислав Бенгюзов, Григор Григоров и Петър Карачоров, който бяха спрени от ръководството на ОФК "Пирин". Други три орлета Фаик Таиров, Борислав Шопов и Михаил Янев, обаче играха за студентския отбор.

В изминалите 9 мача досега момчетата на Цветков записаха 7 победи и 2 загуба, което му отрежда място в челната тройка във временното класиране сред 15 участващи отбори от висшите софийски училища.

Преди седмица те разгромиха на изкуствения терен в комплекс "Царско село" колегите си от Лесотехническия университет със 7:2.