Футболен спектакъл на стадион „Странджата”

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Интересна среща се проведе на ст. „Странджата” между ветераните на „Велбъжд” и сборен отбор от футболисти /играещи и играли/ в „А”, „Б” и „В” група. Двата състава показаха качествен футбол, изпъстрен с много красиви комбинации и майсторски изпълнения.

Още в началото на мача ветераните на „Велбъжд” упражниха натиск, като пропуснаха да реализират няколко чисти голови положения. По-младите футболисти от сборния тим отвърнаха, след като създадоха 2-3 опасни атаки, но ударите бяха покрай вратата на Наско Атанасов. В 27-та мин. пробив на Даниел Йорданов от „Велбъжд” бе спрян непозволено в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Щатният изпълнител на дузпи Ивайло Сранджов бе точен за 1:0.

След почивката в 58-та мин. при изпълнен ъглов удар отново Странджов бе в добра голова позиция и покачи на 2:0. Десетина минути по-късно, след контраатака за сборния тим и нарушение бе отсъден 11-метров наказателен удар. Красимир Владимиров с премерен удар намали на 2:1.

Ветерани на „Велбъжд”: Атанас Атанасов, Иво Велинов, Ивайло Странджов, Георги Станиславов, Юлиан Максимов, Асен Стоянов, Пламен Петров, Георги Ив. Димитров, Антон Селнички, Николай Николов, Даниел Йорданов. През второто полувреме в игра влязоха Златко Хаджийски, Антон Стойнев и Светослав Григоров.

Сборен отбор: Любослав Тренчев, Ивайло Иванов, Димитър Илиев, Светли Велинов, Слави Бойчев, Светли Момчилов, Румен Стоилов, Красимир Владимиров, Радостин Джогански, Евгени Йорданов, Велислав Борисов.

Главен съдия: Николай Спиридонов с асистенти Васил Байрактарски и Денис Димитров.