Две титли за АК “Джордан” от първенството по лека атлетика в зала

Йордан Янчев и Елизабет Петкова от клуб “Джордан” Благоевград спечелиха златни медали от държавното първенство по лека атлетика в зала за юноши и девойки старша възраст.

Янчев е шампион в дисциплината тласкане на гюле с резултат 16.64 метра. Янчев е актуален държавен първенец и на открито, а през уикенда спечели златен медал в своята дисциплина на турнира “Академик”, който също се проведе в зала “Добротица” в Добрич.

На троен скок при девойките Елизабет Петкова записа 11.76 метра и спечели златен медал.

Отличен резултат регистрира Николай Първанов на 800 метра при мъжете. С време 1.57.56 Николай зае второ място и донесе трети медал за благоевградския клуб.

Атанас Събев записа четвърто място на скок дължина и шесто на троен скок , Славка Илиева е четвърта на 800 метра и осма на 400 метра, а при мъжете Владислав Качулски и Александър Тодоров се класираха на девето място, съответно на 60 метра с препятствия и 400 метра.

Председателя на клуба Йордан Янев даде висока оценка за представянето на своите състезатели, които спечелиха три медала на ДП по лека атлетика в зала.