Два златни медала за Банско на Държавното първенство по канадска борба

Снимки: Община Банско

Два златни медала на провелото се в Банско от 13. до 15. април Държавно първенство по канадска борба останаха в града под Тодорка.

Банскалията Георги Цветков и състезател на местния клуб "Армспорт" триумфира на лява ръка, където срази съпротивата на Пламен Кисов, а след това и на дясна, преборвайки Георги Георгиев. Така той намери своето заслужено място в националния отбор в най-тежката категория.

Над 500 атлети от цяла България премериха сили в първенството, като друг от интересните финали беше в категория мъже до 80 кг, където европейският шампион Божидар Симеонов победи Димитър Дановски, а Димитрина Димитрова победи Ина Банева.

Спортният форум бе квалификация за предстоящото Европейско първенство по канадска борба, което ще бъде домакинствано от София на 25. май. Националните ни състезатели ще участват също и в предвиденото за месец октомври Световно първенство в Анталия, Турция.