Драма с дузпи изхвърли “Спортика” от турнира за купата

снимка:infomreja.bg

ФК Спортика Благоевград бе на крачка от изненада в турнира за купата на България. Това щеше да бъде факт, ако момичетата на Емил Кърцелски имаха шанс при изпълнението на дузпи. В ¼ финал от турнира Спортика загуби като гост на НСА с 4:2 след изпълнение на дузпи. В редовното време резултатът бе 1:1, като до 68 минута благоевградчанки имаха предимство от едни гол. В 7 минута гостите поведоха с гол на Евдокия Попадинова, а столичанки изравниха едва в 68-та минута с гол  на националката Силвия Радойска.

Пропуски за „Спортика” от бялата точка направиха Веселина Махлелиева и Вени Дона Сърбинска. Освен НСА напред в полуфиналите продължават Олимпия, ЛП Суперспорт и Берое. В следващата фаза на 9 май НСА приема ЛП Суперспорт, а Олимпия домакинства на Берое. За отборът на Спортика предстои почивка, той като отборът пропуска следващия 14 кръг от първенството.