Българският отбор по карате с медали от Балканското в Херцег Нови, Черна Гора. Част от него бяха и състезатели на кюстендилския "Шурикен"

Снимки: личен архив

На 8-9-10 декември в Херцег Нови, Черна Гора се проведе 18-о Балканско Първенство по карате за кадети, юниори, младежи и девойки до 21 години.

Участваха 741 състезатели от 11 държави.

От КК "Шурикен"  - Кюстендил в националния отбор бяха няколко състезатели.

Виктория Венкова в категория +54кг. при кадетите -това беше първо състезание за нея на тази възраст, не успя да покаже на какво е способна.

Велизар Колешански -84кг. до 21г.  в индивидуалните срещи направи 2 победи и 1 загуба.

Андрей Тодоров  - 9 място в индивидулното кумите -63кг. при кадетите и 2-ро място в отборното кумите при кадетите.

До финала отборът победи отборите на Албания, Словения и Косово и получи драматична загуба на финала от отбора на Турция с 3-2 победи.

Въпреки загубата на финала, това е голям успех за Българския отбор,  който спечели общо 5 сребърни и 2 бронзови медала.

Подготовката за Европейското в Сочи, Русия в началото 2018 година продължава с усилени тренировки.