България започна със загуба на Игрите в Баку

снимки: CEV.lu

Българският национален отбор по волейбол започна със загуба участието си на Европейските игри в Баку.

Нашите момичета паднаха от Германия с 2:3 (25:22, 24:26, 10:25, 28:26, 15:10) в първия си мач от Група Б.

„Лъвиците“ допуснаха много непредизвикани грешки в първия гейм и отстъпиха с 22:25. В следващите минути българките стабилизираха представянето си и поведоха с 2:1 след смазващото 25:10 в третата част.

В четвъртия гейм избраничките на селекционера Драган Нешич, за който двубоят бе официален повторен дебют начело на представителния ни тим, изпуснаха 3 мачбола при посрещане на съперника, а след това отстъпиха с 28:26.

„Бундестима“ стартира много силно в тайбрека и след 10:5 затвори срещата с 15:10 във финалната част.

Много силен мач за нашия отбор изигра капитанът Елица Василева, която заби 33 точки (53% в атака, 47% позитивно, 11% отлично посрещане).

За Германия най-резултатна бе Марина Бринкер, която реализира 23 точки (48% в атака, 39% позитивно, 15% отлично посрещане).

В следващия си мач България ще играе срещу Русия. Двубоят е от 07:00 ч.б.в. и ще може да бъде гледан на запис по БНТ HD от 10:35 ч.