България загуби достойно от Русия, ще се борим за бронза

снимка: Reuters

България загуби с 1:3 (21:25, 15:25, 25: 23, 23:25) гейма срещу Русия в полуфинала на Олимпиадата, съобщи gong.bg.

Найден Найденов не направи никаква изненада при титулярите си, залагайки на Георги Братоев, Виктор Йосифов, Николай Николов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Цветан Соколов и либеро Теодор Салпаров.

Мачът започна точка за точка, а България поведе за първи път при 4:3, когато след добър сервис на Скримов и лоша защита на Русия, Цветан Соколов заби в полето на противника, а след нов добър сервис на Скримов последва и нова българска точка за 5:3. При първото техническо прекъсване преднината на българите вече бе 3 точки - 8:5.

Тодор Алексиев бе хванат на блок и по този начин Русия намали пасива си при 11:12, но Тошко се реваншира и направи успешна атака за 15:12. Второто техническо прекъсване дойде при 16:13, а грешка на Волков направи резултата 17:13. Поредица от добри сервиси на Тетюхин обаче доведе до три поредни точки за Русия, които накараха Найден Найденов да поиска прекъсване. То обаче не разконцентрира Тетюхин, който направи ас и изравни за 17:17.

При 19:19, Цветан Соколов престъпи триметровата линия, което доведе до преднина за Русия. В следващата атака пък неразбирателство между Георги Братоев и Виктор Йосифов подари нова точка за съперника ни, който поведе с 2 точки. В следващите разигравания изпуснахме отлични шансове за изравняване, Волков направи ас за 24:21, а още при първия си геймбол Русия затвори гейма с 25:21.

Вторият гейм започна с предимство за руснаците, които набързо поведоха с 6:2, което накара Найден Найденов да пусне в игра Владо Николов на мястото на Цветан Соколов. Силният сервис на Волков обаче продължи да действа, а българското посрещане се разстрои, което доведе до 8:2 за Русия при първото техническо прекъсване. 2 неуспешни атаки на Алексиев направиха аванса на съперника ни цели 8 точки, а руската серия продължи с точка на Тетюхин за 11:2. Серията бе спряна от блок на Ники Николов, който донесе трета българска точка.

В следващите минути българите заиграха доста по-добре, а силният сервис на Скримов намали преднината на Русия на 6 точки - 8:14. Серията на Скримов продължи до 10:14, но ас на Михайлов доведе до 16:10 при второто техническо прекъсване.

Българската блокада заработи и донесе няколко точки за нашите, но точният сервис на Тетюхин отново не ни позволи да настигнем Русия. Така, въпреки добрата игра във втората част на втория гейм, българите не успяха да застрашат успеха на руснаците и загубиха с 15:25.

Третият гейм започна точка за точка с разменено водачество като при техническата пауза ние водехме с 8:7, а след успешна блокада увеличихме преднината си на 2 точки. Второто техническо прекъсване обаче дойде при точка преднина за Русия - 16:15, но атака на Скримов и блок на Алексиев отново ни върнаха преднината при 17:16. Успяхме да поведем и с 2 точки, но Русия пак изравни за 20:20, което накара българският щаб да поиска прекъсване. Лошо посрещане и неуспешна атака на Цецо Соколов доведе и до аванс от точка в полза на съперника ни. При 23:23 на сервис влезе Владо Николов на мястото на Соколов. Това даде ефект, изпълнението на капитана ни затрудни руснаците и Михайлов заби в аут, което доведе до геймбол за България. Владимир Алекно поиска прекъсване, но след него Владо Николов направи невероятен ас, с който донесе успеха в гейма, с което намалихме резултата на 1:2!

В четвъртия гейм нашите започнаха много по-уверено, а единичен блок на Ники Николов даде преднина от 2 точки при 6:4, а първото техническо прекъсване бе при 8:5 за Соколов и компания. Русия обаче бързо заличи пасива си и дори излезе напред с 11:10, а след това и с 15:12 след грешка на Соколов. Второто техническо прекъсване дойде при 16:14 в полза на руснаците. Владо Николов отново влезе на сервис при 17:18, затрудни руснаците, а след това Георги Братоев хитро пусна топката за 18:18. Грешка на Михайлов даде и аванс за българите при 20:19. 2 грешки на Цветан Соколов обаче отново дадоха преднина за Русия - 23:22, след което ас на Волков доведе до два мачбола за Русия. Вторият от тях бе реализиран и по този начин Русия спечели мача с 3:1 гейма.