България падна от Турция с 2:3 на старта на Евроволей 2015 за мъже до 19 г.

снимка: БФВ

Българският национален отбор за кадети загуби драматично от домакина Турция с 2:3 (25:19, 25:19, 15:25, 18:25, 15:12) в първия си мач от Европейското първенство за мъже до 19 години.

Големият проблем за нашия отбор в тaзи среща се оказаха многото непредизвикани грешки в първите два гейма и играта на посрещане, като с най-добри показатели на този елемент завърши либерото Станислав Драмов (46% позитивно и 36% отлично посрещане).

Най-резултатен състезател за българския отбор стана Стефан Иванов с 18 точки (38% позитивно и 33% отлично посрещане, 51% в атака). Ивайло Иванов, който се появи на игрището в края на първия гейм и остана до края на мача, добави 16 точки (33% позитивно и 22% отлично посрещане, 43% в атака).

За домакините с най-голям актив завърши Абдулах Джан, който се отличи с 18 точки.

В първия мач за деня от тази Група 2 Чехия победи Германия с 3:1 (25:22, 28:26, 25:27, 25:22). Така преди изиграването на последния сблъсък Испания-Румъния, чехите са лидери в групата с 3 точки пред Турция с 2 и България с 1.

В неделя младите „лъвове“ ще се изправят срещу Германия, а двубоят ще започне в 14:30 ч. и ще бъде предаван пряко по www.laola1.tv.