Антония Станкова с бронзов медал от „Истанбул Оупън”

снимка: Дани Асенова, infomreja.bg

Опитната състезателка на клуб „Дарис” Антония Станкова спечели бронзов медал за България на международния турнир по карате „Истанбул Оупън” в Турция. Тя игра 4 срещи, като загуби само на полуфинала в категория + 59 кг при девойките 16-17 години.

„Българският национален отбор - старша възраст и младежи спечели 3 бронзови отличия, като едно от тях бе това на Антония”, уточни треньорът Борислав Иванов.

За съжаление тежка контузия получи Даниел Бумбарски. Кюстендилецът скъса коленни връзки на една от тренировките по време на лагер-сбора на националния отбор преди състезанието. „Даниел бе в отлична форма и е жалко, че ще пропусне и Световното първенство в Малайзия от 20-23 октомври”, коментира Иванов. За Малайзия продължават подготовка Антония Станкова и Марко Станоевич. Двамата, заедно с Николай Христов ще участват на Купа България на 1-2 октомври в Добрич.

Очаква се в Кюстендил да пристигнат отново на лагер каратеки от Русе, които ще тренират под ръководството на кюстендилския треньор.