“Акулите” вкараха три на лидера в Западна “Б” група

снимка: fcpirin.dir.bg

Пред рекордните 4 000 зрители на стадиона в Гоце Делчев “Черноморец” Бургас победи домакините от “Пирин” с 3:1. Акулите на Димитър Димитров-Херо не срещнаха кой знае каква съпротива и продължават в следващия кръг на турнира. Бургазлии трябваше да обръщат резултата, след като още в петата минута Филипов си отбеляза нелеп автогол.

Попадението бе плод и на ентусиазираният натиск на зелените в първите минути на мача, който бързо бяха попарени с изравнителен гол. Негов автор стана Дяков в 11-та минута на срещата. До края на първата част гостите вкараха още едни гол чрез младежкия национал Балджийски, четири минути преди почивката.

През второто полувреме бургазлии владееха инициативата и направиха няколко пропуска пред вратата на Абди Абдиков. Така се стигна и до трети гол за Черноморец, чийто автор стана Анисе две минути преди края на срещата. По този начин “акулите” ще очакват своя противник на жребия в петък, а “Пирин” Гоце Делчев ще продължи да отстоява първото си място в Западна “Б” група.