Академик потопи моряците във Варна

Академик Благоевград започна втория полусезон в мъжката А група по най-добрия начин, след като се наложи категорично над младежите на Евроинс Черно море с 88:67. Благоевградчани бяха гости на съперника си във Варна и стигнаха до победата след много силни втора и трета част, през които си създадоха стабилен аванс. Те продължават да са сред лидерите до момента със 7 победи и 3 загуби, а варненци са с по 5 успеха и поражения.

Мачът започна страхотно за домакините, които направиха силна серия през първите минути и бързо се откъснаха с 10 точки при 12:2. Съвсем скоро обаче дойде ред на гостите за тяхна серия и те бързо намалиха изоставането си само до точка в края на частта. Още в началото на следващия период резултатът бе изравнен, а до почивката благоевградчани бяха напред. Те водеха с 41:34 след 20 минути игра.

Тимът, воден от Петър Клечков продължи със стабилната игра и след подновяването на играта, а това доведе до разлика от цели 18 точки. В края на третата четвърт пък авансът на гостите достигна и 20-те точки за 65:43. Варненци започнаха последната част силно и успяха да стопят доста от пасива си, но за толкова малко време те нямаше как да постигнат нещо повече и загубиха срещата.

Дарин Иванов бе много силен за победителите, записвайки 25 точки, 6 борби и 5 асистенции. Красимир Георгиев добави 17 плюс 9 борби, а по 12 точки нанизаха Венцислав Петков и Пламен Дончев.