8 гола в контролата България - Македония

снимка: infomreja.bg

Националните отбори на България и Македония за жени направиха зрелищно 4:4 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Западните ни съседки поведоха набързо с 2:0 след попадения на Анета Георгиевска и Гетана Рочи.

До края на първото полувреме възпитаничките на селекционера Валентин Чакъров обърнаха резултата до 3- 2 с два гола на Лиляна Костова и един на Валентина Господинова.

След почивката капитанката Силвия Радойска покачи на 4-2, а 10 минути преди края Николета Войска получи червен картон. С човек повече македонките успяха да стигнат до крайното 4-4 след попадения на Гаетана Ричи и Йована Митревска.

Утре двата отбора ще изиграят още една контрола, отново на стадион "Христо Ботев".