Вотът на недоверие - внесен, дебатират през Страстната седмица

Кадър на novini.bg

Петър Петров: „Възраждане“ ще подкрепи всеки един вот на недоверие

Вотът на недоверие е депозиран в Народното събрание. В Страстната седица преди Великден депутатите ще дебатират и гласуват.

Разчитаме на силен дебат и на повече от 54 гласа. Мотивите са в 15 страници за корупцията на високо ниво, дори и за „Боташ“. Очакваме следващата седмица дебата по вота преди Разпети петък. Витае във въздуха, че може да има различна подкрепа, каза Радостин Василев, който уточни, че ДПС НН няма да ги подкрепят със сигурност.

Който ни подкрепя, нека го направи, но който не ни – подкрепя корупцията, каза още Василев.

"Възраждане" ни представиха техните 3 страници мотиви, но Величие не ни. Вотът на МЕЧ, заяви Василев.

На критиката на Денков, че вотът саботира приемането на антикорупционни закони, Василев каза:

Саботирам пътя 1300 години да газим в дупки. Традиционно лошите пътища трябва да бъдат прекратени, неговото участие в политиката също. Ще подкрепим вот на ПП, ако е добре аргументиран. Не знам какъв вот биха внесли след влизането ни в еврозоната.

Петър Петров допълни: „Възраждане“ ще подкрепи всеки един вот на недоверие срещу кабинета, защото няма обществена тема, която да не е достойна за вот на недоверие. Ще се отзовем на преговори на евентуален бъдещ вот на Величие.

Запитан как ще стане, ако правителството падне, лидерът на МЕЧ се пошегува: Ще направим банкет.

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода ae5

FACEBOOK