Учениците на БК Пирин – трети на Купа България

В град Русе се проведе турнира за Купа “България” за ученици, който беше същевременно и Първи кръг от ДЛОП.

Организацията на турнира беше превъзходна, което не може да учуди боксовите хора, тъй като тя беше организирана от г-н Илия Сяров.

Купата беше спечелена от хомогенния състав на БК “Локомотив”, който участваше с 12 боксьора.

Трудолюбието и ентусиазма на младия треньор Борислав Георгиев си каза думата и неговите момчета спечелиха удивителните 36 точки.

Отличното представяне беше подплатено и с 5 индивидуални титли, както и с 1 сребърен и 2 бронзови медала.

Боксьорите на треньора Кънчо Ангелов от Русе останаха втори с 19 точки.

Трети в класацията са състезателите на БК”Пирин” – Благоевград с треньор отец Андон Шавулев.

Домакините бяха осигурили медали за всички призьори.

Купата за най-техничен боксьор бе връчена на шампиона в кат. до 32 кг Радослав Пламенов от БК”Русе”, а купата за най-добър боксьор спечели победителят в кат. до 59 кг. Мартин Леков(Лок-Сф).

Логично за най-добър треньор бе обявен Борислав Георгиев.