Спартак Варна надигра Интер – Академик с 31:21

снимка: Reuters

Спартак Варна надигра без проблеми отборът на Интер – Академик с 31:21 в среща от първенството по хандбал при мъжете. В спортната зала на ЮЗУ Неофит Рилски, гостите везаха аванс от пет гола още преди почивката 12:7. Домакините влязоха трудно в мача, като вкараха първото си попадение чак след 5 минути игра.

Преди това варненци бяха точни на три пъти и вече имаха аванс.  След паузата варненци бяха още по-резултатни. Те разчитаха предимно на бързи контраатаки и успяха да дублират преднината си. В средата на втората част Софка Арабаджиева извади част от опитните играчи и пусна по- млади момчета.

На пейката останаха Адриан Зинков, Васил Джукев, Лазар Иванов и Стоил Радойчев. Това се оказа по- добър ход и младите състезатели в отделни моменти се противопоставиха успешно на солидиня сътав на Спартак. По 6 гола за успеха вкараха Димитър Петков и Йордан Димитров.

За отбора на Интер – Академик Добрин Тунтев реализира осем попадения, а юношеския национал Борислав Иванов вкара 5. С двубоите от този кръг приключи първия полусезон в първенството по хандбал при мъжете. Интер – Академик заема 4 място във временното класиране на групата с актив от 8 точки при 4 победи и 4 загуби. Първенството се подновява в края на месец февруари 2012 година.