Съдът решава съдбата на последния арестуван в Пиринско служител на МВР

Снимка: Infomreja.bg

Преди 6 г. бе последният публичен арест на шефа на КАТ

Днес пред очите на медиите с белезници на китките излезе от сградата на Районното управление в Петрич – началникът му – Борислав Гецев.

След няколкочасово стоене в кабинета му заедно с разследващите, Гецев се появи на улицата закопчан.

Преди 6 години бе извършен последният публичен арест на служител на МВР в Благоевградско.

Пред камерите бе закопчан бившият вече шеф на КАТ – Данаил Стоицов, който днес не е част от системата.

От миналата година тече делото срещу Данаил Стоицов, привлечен към наказателна отговорност за незаконно държане на оръжие и боеприпаси, длъжностно престъпление с цел имотна облага и подкуп.

От 2016 г. той заемаше длъжността „главен инспектор“ и началник на пътните полицаи.

Разследващите откриха в кабинета му пистолет „Макаров“ и боеприпаси без издадено надлежно разрешение.

В касата на шефа на КАТ – Благоевград беше открита и сума от 5300 лв.

Според държавното обвинение, в периода от февруари до май 2018 Стоицов няколкократно нарушавал и не изпълнявал служебните си задължения.

Разпореждал съпровождане със служебен специализиран автомобил на МВР на тежкотоварна, извънгабаритна техника, превозвана от търговско дружество по републиканската пътна мрежа и общинските пътища на територията на област Благоевград. Това се извършвало без разрешителни, надлежно издадени от Агенция „Пътна инфраструктура“, без платени дължими такси и разходи, както и без сключен договор. Наред с това за осъществяване на тази регламентирана дейност обвиняемият отклонил автопатрул по безопасност на движението, изпълняващ планови задачи.

Стоицов целял, заявяват от прокуратурата, набавяне на облага за търговски дружества чрез незаплащане на пътни такси и такива за административни дейности.

Стоицов поискал и подкупи, за да извърши действие и извършил действие по служба, свързано с реда за издаване на табели с регистрационни номера.

Тарифата е около 100 лв. за номер.

„Не се чувствам виновен, няма какво да кажа“, бяха думите на Стоицов пред камерите при ареста му на 22 май 2018.

Сред задържаните бяха Бойко Шарков и Никола Доганджийски. Домът на Догандцийски бе претърсен изцяло.

Шарков е участвал като помагач в корупционната схема. На Шарков бе присъдена гаранция от 7 000 лв.

 

КОМЕНТАРИ

Няма добавени коментари.

Код за сигурност, въведете кода l9n

FACEBOOK