"Левски" се разправи с Шкупи в Скопие – 2:0

Снимка: Спортал

Така направи огромна крачка към следващата фаза в турнира по футбол Лига на конференциите

Отборът на Левски направи огромна крачка към следващата фаза в турнира по футбол Лига на конференциите, след като победи с 2:0 като гост срещу Шкупи от Република Северна Македония в мач от втория квалификационен кръг. Головете в Скопие вкараха Уелтън и Роналдо, като бразилците бяха точни в двете полувремена на много тежкия терен на македонския национален стадион "Тодор Проески".

Левски реализира единственото си чисто положение през първото полувреме. В 31-ата минута Кристиан Димитров подаде дълъг пас от защита към Рикардиньо, който пое по дясното крило и върна към дузпата за Уелтън. Крилото на българския тим изпревари защитник на Шкупи и засече топката във вратата за 1:0.

Преди това македонците имаха две сериозни положения за гол. Пламен Андреев не се справи с контрола над топката в наказателното поле и тя попадна в краката на Уалид Хамиди, който обаче не успя да уцели опразнената врата на Левски. След това пък Михал Пинтер спечели висока топка при центриране и стреля с глава, но Андреев отрази удара.

В добавеното време на първата част Шкупи направи още едно положение, но Кристиан Димитров спаси Левски. Реналдо Сифас бе изведен зад гърба на защитата и прехвърли излезлия да го посрещне Пламен Андреев, а българският бранител догони топката и я изчисти от голлинията.

През втората част Уелтън застраши на два пъти вратата на Шкупи, а българската защита не бе сериозно затруднена от нападението на македонците. Проблемите бяха свързани по-скоро с контузии, след като Асен Чандъров и Рикардиньо бяха заменени с болки. Дебют за българския тим в 79-та минута записа Асими Фадига, който замени героя от мача срещу Ботев (Пловдив) Давад Ел Джемили.

Левски стигна до втори гол в четвъртата минута на добавеното време от ъглов удар. Топката бе отклонена от Асен Чандъров, който я изпрати пред вратата на македонците към непокрития Роналдо. Влезлият като резерва бразилец се разписа от близко разстояние за крайното 2:0 в полза на българския тим.

Шкупи - Левски - 0:2 (0:1)
голмайстори: 0:1 Уелтън 31, 0:2 Роналдо 90+4
стадион: "Тодор Проески", Скопие
главен съдия: Давид Фуксман, Израел
жълти картони: Путита, Михал Пинтер, Хамза Рамани, Артан Илязи, Кристиян Трапановски (Шкупи); Кристиан Димитров, Келиан ван дер Каап, Жереми Петрис (Левски).
Шкупи: Артан Илязи, Кристиан Тошевски, Михал Пинтер, Ангелче Тимовски (55-Хамза Рамани), Дарко Илиески (82-Арби Воша), Марио Ричков, Дуду (65-Суад Шахити), Алберт Диене, Путита (82-Али Адем), Уалид Хамиди (55-Кристиян Трапановски) и Реналдо Сифас.
Левски: Пламен Андреев, Кристиан Димитров, Цунами, Келиан ван дер Каап, Жереми Петрис, Хосе Кордоба, Асен Митков (56-Асен Чандъров), Андриан Краев, Уелтън (78-Марин Петков), Рикардиньо (56-Роналдо) и Джавад Ел Джемили (79-Асими Фадига). /БНР/