Кюстендилският състезател Христо Пенов втори на открития шампионат по картинг

снимки: Дани Асенова, infomreja.bg

Седемгодишният Христо Пенов от клуб „Кюстендил” се класира на второ място в клас „Мини БГ” в 10-тия кръг от открития шампионат по картинг. И на двата манша в неделя кюстендилският състезател записа второ време. В събота, когато се проведе 9-тия кръг, в първия манш Пенов стана втори, а на следващия старт моторът му заглъхна и не можа да завърши състезанието. Общо 20 млади пилоти стартираха на писта „Пауталия” в класовете „Мини БГ” и „Ротакс” /9 и 10 кръг/ от републиканския шампионат по картинг. Директорът на състезанието Тошо Аначков откри надпреварата, а председателят на Българската федерация по картинг спорт Йордан Върбицалиев пожела успех на пилотите.

Победители от 9 кръг: „Мини БГ” - 1м. Алекс Златанов от „Сенакс рейсинг” /София/, 2м. Захари Върбанов от „Булауто” /Варна/, 3м. Лора Христова от „Русе Кар Моторспорт”. „Ротакс” - 1м. Васил Коларов от „ТФР Моторспорт” /Сф/, 2м. Владимир Арабаджиев от „Русе Кар Моторспорт”, 3м. Александър Цветанов от „Русе Кар Моторспорт”. Победители от 10 кръг: „Мини БГ” - 1м. Алекс Златанов от „Сенакс рейсинг” /Сф/, 2м. Христо Пенов от КК „Кюстендил”, 3м. Захари Върбанов от „Булауто” /Варна/.
„Ротакс” - 1м. Божидар Печев от „ТФР Моторспорт” /Сф/, 2м. Александър Геговски от „ТФР Моторспорт” /Сф/, 3м. Владимир Арабаджиев от „Русе Кар Моторспорт”. Фьодор Бошнаков, член на УС на БФКС връчи купи на призьорите в отделните класове, а най-малките състезатели бяха наградени със специални плакети от Тошо Аначков.