Дух, драма, автогол, червен картон - Пирин обърна Раковски

снимки: infomreja.bg

Пирин (Благоевград) победи Раковски с 2:1 в драматичен двубой, след като "орлетата" губеха с 0:1, но взеха своето в заключителните минути на мача.

Гостите откриха резулта в 71-ата минута след безопасно центриране, но вследствие на неразбирателство между вратаря Христо Бахтарлииев и защитника Румен Сандев, последният си вкара автогол.

Момчетата на Йордан Самоковлийски показаха дух и воля за победа и направиха пълен обрат за няколко минути.

В 84-ата минута появилият се на смяна Мартин Тошев направи 1:1, а Андрей Стоев в 87-ата минута с удар от 20-ина метра донесе трите точки за тима от Благоевград.

В 4-минутното продължение реферът Павлин Тютюнджиян показа директен червен картон на Мартин Тошев за безобидно нарушение в центъра на терена.

Успехът на Пирин обаче бе помрачен от контузията, която получи нападателя Владислав Златинов.

Победата качва Пирин на второто място в класирането с актив от 13 точки, с две по-малко от лидера Монтана.

След мача управителят Пирин Николай Петрунов се обърна към съдиите с думите:

"Каквото и да правите, няма да ни спрете!"

Треньорът Йордан Самоковлийски бе по-умерен в изказванията си:

" Поздравявам момчетата, че не се отказаха и се бореха до край да търсят победата. За червения на картон на Тошев, не мога да кажа нищо, тъй като не можах да видя добре ситуацията. Видях, че прави шпагат, но дали е за директен червен картон, не мога да кажа. Пирин няма право на повече грешки. Ние грешките ги направихме досега", коментира Йордан Самоковлийски, който се надява за следващия мач, който е гостуване на Черноморец, да се възстановят от контузии Тони Костадинов и Александър Башлиев.

Състав Пирин: Христо Бахтарлиев, Румен Сандев, Георги Георгиев (к), Стилян Николов, Андрей Стоев, Юлиян Попев, Драги Коцев, Любослав Войнов ( 46- Антонио Хаждииванов), Тони Тасев, Димитър Благов ( 67-Мартин Тошев), Владислав Златинов ( 84 - Цветан Варсанов).

Състав Раковски: Кирил Акалски, Сашко Лечев, Пламен Табаков, Александър Боргоджийски, Стефан Киков, Пейо Божинов, Стефан Учиков ( 66 - Емил Аргиров), Петър Атанасов (к), Цветан Тонев, Запрян Запрянов ( 60 - Атанас Любенов).