Днес от 18.00 ч. в Синята зала на НЧ „Братство 1869” ще се проведе среща-разговор на Лалка Бенгюзова с читатели от Кюстендил на тема „Ванга”.
Авторката ще представи своята документална поредица за пророчицата „Ванга в народната памет”. Поредицата е написана в пет части и е сбор от разказите и спомените на различни по пол, професия, възраст и социално положение хора.
Разказите, намерили място в книгите са напълно реални - такива, каквито са били споделени пред авторката, което прави документалната поредица автентична, интересна и интригуваща за публиката.
Авторът на поредицата Лалка Бенгюзова е дългогодишен журналист от Благоевград и член на Съюза на българските журналисти. Завършва българска филология в Софийския университет “Климент Охридски”, след което се установява да живее и работи в Благоевград.
Професионалната си журналистическа биография започва във вестник “Пиринско дело”, където работи като коректор, уредник, редактор и отговорен редактор.
След това Лалка Бенгюзова продължава кариерата си като редактор в “Нов пирински вестник” и за кратко е главен редактор на вестник “Неделник”, както и работи в радио „Благоевград” и други благоевградски медии.