2 бронзови и 3 сребърни медала за КК „Мак Доналд“ - Кюстендил, от турнира “Sofia Open”

Снимки: КК "Мак Доналд"

Шотокан Карате Клуб „Мак Доналд“ - Кюстендил, взе участие в силен международен турнир “Sofia Open”. Той се проведе на 26 март в София. В него взеха участие 600 каратеки от 31 клуба.

Свои представители изпратиха 10 държави: Италия, Северна Македония, Босна и Херцеговина, Румъния, Великобритания, Мароко, Ботсвана, Сърбия, Гърция и България.

Турнирът се провежда под егидата на президента на Република България и част от инициативата „Спортувай с президента“.

Кюстендилският клуб завоюва 2 бронзови и 3 сребърни медала. При кадетите Александър Василев се класира на 2-ро място в дисциплина кумите, Антон Иванов и Иван Николов завоюваха бронзови медали, а Александър Симонов и Дариа Димитрова се наредиха на 5-то място в същата дисциплина.

При Джуниори (16-17 годишни)- Алекс Йорданов се класира втори в дисциплина кумите.

При децата 8-9 годишни, Ванеса Тодорова завоюва бронзов медал в дисциплина ката и се класира на 5-о място в дисциплина кумите. В същата възрастова група при момчетата в дисциплина кумите Алберто Тодоров се класира на 5-о място, а Кристиян Николов на 7-мо място.

Доволни сме от представянето на нашите състезателите на този силен турнир. Играха в трудни срещи и се бориха до последната секунда на срещите, коментираха ок кюстендилския клуб.