Лудогорец се върна на върха

Снимка: БТА

Той победи ЦСКА 1948 с 2:0

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 2:0 и излезе първи в класирането на Първа лига - с равен борй точки с Черно море и с мач по-малко.

В 33-ата минута "червените" изпуснаха добра възможност, когато Педриньо получи топката във вратарското поле и стреля в левия страничен стълб. Парвиз Умарбаев направи добавка, но Серджио Падт спаси, а последвалият изстрел на Умарбаев мина над вратата, съобщава БНР.

Три минути преди края на първата част шампионите взеха преднина в резултата. Руан Круз проби и центрира на втора греда, топката достигна до Аслак Фон Витри и той от съвсем близка дистанция се разписа за 1:0.

В 53-ата минута на срещата Рик Джонатан проби и нанесе шут към долния ляв ъгъл, който бе избит от вратаря Маринов. Бърнард Текпетей направи добавка, а след рикошет в бранител на гостите топката излезе в ъглов удар. При последвалото изпълнение Тодор Неделев центрира остро на първа греда, където Пьотровски с помощта на дясната греда покачи резултата на 2:0.

В състава на гостите дебют в елита записа 23-годишният вратар Петър Маринов, който показа добра игра с крака, записа няколко спасявания. ЦСКА 1948 обаче все още няма победа през новата календарна година.