Лудогорец е финалист за Купата, отстрани Хебър с общ резултат 9:0

Георги Дерменджиев Снимка: sportal.bg

Той победи за втори път Хебър, сега с 5:0 в Пазарджик

Лудогорец се класира с лекота за финала за Купата на България, след като победи за втори път Хебър, сега с 5:0 в Пазарджик, и с общ резултат 9:0 от двата мача стигна до решаващия мач за трофея.

Там разградчани ще срещнат Ботев (Пловдив) на 15 май на Националния стадион "Васил Левски".

Реваншът в Пазарджик бе до голяма степен протоколен, затова и Георги Дерменджиев, и Любослав Пенев бяха направили доста промени в съставите си.

Лудогорец реализира още в 5-ата минута след удар с глава на Ивайло Чочев и това допълнително изясни ситуацията в съперничеството. Кайо Видал в 22-ата и Клод Гонсалвеш в 44-ата покачиха на 3:0 в полза на Лудогорец, а още до почивката и двата отбора направиха доста пропуски.

След почивката мачът продължи без напрежение и след много пропуснати положения Матиас Тисера все пак успя да се разпише  за 4:0 в 75-ата минута.

А в самия край на мача гол вкара и Сонко Сундберг, с което фиксира крайния резултат в реванша на 5:0 и общо 9:0 за разградчани.