Валери Божинов с гол за България навръх 29 февруари

Снимка: Тема спорт

През високосната 2012 г. България играе контролен мач в последния ден от февруари

Днешната дата – 29 февруари, присъства в календара веднъж на 4 години, но това не пречи на нея да на се случват любопитни мачове. Така например през високосната 2012 г. България играе контролен мач в последния ден от февруари. Националният ни тим гостува в проверка на Унгария, като с късен гол на Валери Божинов стига до 1:1. Срещата в Дьор пък е дебют начело на лъвовете на Любо Пенев.

Домакините откриват в 42-ата минута. Тогава централният нападател на Майнц Адам Салай получава топката в наказателното поле на България. Иван Иванов и Николай Бодуров са зрители на ситуацията отблизо и унгарецът прострелва десния долен ъгъл на вратата на Николай Михайлов.

През второто полувреме нашите момчета доминират, но правят редица пропуски. Капитанът Ивелин Попов излиза сам срещу вратаря на домакините Габор Кирай в 58-ата и 72-рата минута. Също сериозен пропуск прави и Александър Тонев.

Все пак нашите заслужено стигат поне до „хикс“, след като Валери Божинов получава хубав пас от Съни Дяков и излиза очи в очи с Кирай в 87-ата минута. Мощният шут на Божинката този път на оставя шансове на вратаря, останал в историята с емблематичното сиво долнище.