Очаква ни голяма европейска футболна вечер с българин на четвъртфинал

Снимка: Pixabay

Предстоят осем мака в двата турнира на УЕФА

Чака ни още една голяма европейска вечер, а в менюто са осем сблъсъка в турнирите на УЕФА извън Шампионската лига. Най-хубавото от наша гледна точка е, че ще има и българин. Нещо, което на този етап от сезона през пролетта, рядко казваме за европейските клубни надпревари. Отдавна не ни се е случвало наш играч да е на четвъртфинали, полуфинали... да не говорим за финал.

Сега Кирил Десподов и неговият ПАОК са устремени към такъв. Тази вечер гръцкият тим гостува на Брюж в първи четвъртфинал от Лигата на конференциите. Мачът е от 22:00 часа и ще се предава по MAX Sport 2 HD.

Капитанът на националния ни отбор прави силен сезон с 12 гола за ПАОК във всички турнири, а в този записа два - все важни, за победи на своите като гост в груповата фаза. "Черно-белите" от Солун минаха през Динамо (Загреб) в осминафинала, като разгромиха хърватите с 5:1 в реванша у дома и обърнаха изоставане от 0:2 в първия мач. /corner.dir.bg/