"Левски" пропиля два гола аванс и загуби от Вашаш в първата си контрола за 2024 година

Снимка: startphoto.bg

Дебют със синята фланелка направи новото попълнение Фабио Лима

Отборът на Левски допусна загуба в първия си мач за 2024 година. "Сините" пропиляха два гола аванс и отстъпиха с 2:3 на унгарския Вашаш в приятелски мач, игран в турския курорт Белек. Дебют със синята фланелка направи новото попълнение Фабио Лима, отбелязва Топспорт.

Левски поведе в резултата в 20-ата минута, когато Цунами реализира с глава. Футболистите на Николай Костов стигнаха до първия си корнер в мача. Статичното положение беше изпълнено заучено, Марин Петков центрира на далечната греда, където Цунами с глава от малък ъгъл успя да преодолее унгарския страж Йова за 1:0.

Шест минути след почивката Патрик-Габриел Галчев намери новото попълнение Фабио Лима в наказателното поле, бразилецът финтира защитник на Вашаш и подаде на Илиян Сгефанов, който удвои преднината на "сините".

След един час игра Хинора върна един гол за унгарците. Той бе оставен непокрит в близост до наказателното поле на Левски и стреля по диагонала. Пламен Андреев не се намеси по най-добрия начин и топката влетя в мрежата му.

Четвърт час преди края Себастиан Ихриг-Фаркаш изравни резултата. "Сините" сгрешиха при изнасянето на топката, унгарците организираха бърза атака, която зевърши с гол във врататата на българския тим.

в 81-ата минута унгарците стигнаха до пълен обрат след гол на Шонгур Пап. Той бе изведен сам срещу Иван Андонов и с лекота успя да го прехвърли, за да реализира победния гол за Вашаш.